Pastevní, vedle č.p. 409, Jeřmanice

Čištění suchým ledem a jeho výhody

Datum publikace: 28. 7. 2021 15:05

Čištění suchým ledem, známé také jako tryskání suchým ledem, představuje vysoce účinnou metodu, jak odstranit nečistoty z nejrůznějších druhů povrchů.  Efektivní využití nalézá nejen v automotive, ale i v řadě dalších odvětví.

Čištění suchým ledem

Co všechno dokáže vyčistit suchý led ve Vašem autě?

Čištění suchým ledem můžete využít k:

  • Čištění motoru a motorového prostoru
  • Čištění  chladiče
  • Čištění interiéru aut
  • Čištění autosedaček
  • Čištění alu disků
  • Odstranění polepů z auta

Jak to vlastně funguje?

Čištění suchým ledem funguje na základě tryskání pelet suchého ledu. Na rozdíl od jiných metod tryskání (pískem, plastovými broky či hydrouhličitanem sodným) je tato metoda neabrazivní, jinými slovy neobrušuje a nepoškozuje povrchy.  Díky tomu ji lze bezpečně použít i k čištění jednotlivých částí motoru bez jakéhokoli rizika, že by došlo k jejich sebemenšímu poškození a ztrátě jejich funkčnosti.

Suchý led je pevné skupenství CO2 neboli oxidu uhličitého. Při čištění jsou částice suchého ledu tryskány pomocí stlačeného vzduchu na čištěný povrch. Díky své extrémně nízké teplotě -79°C ochladí nečistotu tak, že zkřehne a stává se snadno oddělitelnou od čištěného povrchu. 

Pelety suchého ledu jsou na povrch tryskány proudem stlačeného vzduchu, díky čemuž dosahují vysoké rychlosti. Tím se nečistota naruší a uvolní z daného povrchu.

Oproti vodnímu ledu suchý led za normálních podmínek netaje, nýbrž sublimuje. To znamená, že neroztaje do kapalné podoby, ale přejde do plynného stavu. Částice suchého ledu tak proniknou znečištěním a okamžitě změní své skupenství z pevného na plynné. Tím se několikanásobně zvětší jejich objem a dochází k explozivnímu efektu, který nečistotu snadno oddělí od čištěného materiálu.

Jaké jsou tedy výhody čištění suchým ledem?

Maximální šetrnost – Díky neabrazivnosti metody zůstanou čištěné povrchy bez poškození.

Rychlost – Čištění je velmi snadné a rychlé, namísto pracného ručního čištění Vám nečistoty doslova zmizí před očima. Čištění suchým ledem Vám tak ušetří čas, a tím i peníze.

Efektivita – Suchý led čistí na 100%. Poradí si s nejrůznějšími typy povrchů a těžko dostupnými místy, které byste například při ručním mytím motoru nebo s přípravky na čištění motoru jen těžko vyčistili.

Suché čištění – Tryskání suchým ledem je suchý proces. Narozdíl od vodního ledu suchý led netaje, ale rozplyne se.

Žádný odpad navíc – Suchý led po sobě nezanechává žádný odpad. Zůstane jen odstraněná nečistota,která se jednoduše vysaje či omete.

Ekologický proces – Při této metodě se nepoužívají žádné toxické látky ani podpůrné chemikálie. Tato metoda je tak 100% ekologická.

Další využití čištění suchým ledem

Suchý led se samozřejmě nepoužívá jen k čištění automobilů, ale má širokou škálu dalšího využití.

Dá se použít například k:

  •  čištění sekačky či jiného zahradního nářadí
  • čištění motorové pily a dalších pracovních strojů
  • čištění strojů v průmyslových, potravinářských ale i zdravotnických podnicích
  • čištění rozvaděčů, elektrických komponent, ovládacích prvků

Velkou výhodou této metody čištění je také mobilita. Stroj na tryskání suchým ledem je snadno přepravitelný, tudíž s ním lze bez problému přijet do konkrétního podniku a vyčistit například výrobní linku.

Máte-li o čištění suchým ledem zájem, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Váš automobil nebo jiný stroj vyčistíme. Další informace naleznete ZDE.

Made by: ELIS web 2024