Pastevní, vedle č.p. 409, Jeřmanice

Čištění DPF a na co si dát pozor

Datum publikace: 26. 8. 2021 11:03

Čištění DPF neznamená  jen samotné vyčištění, jde o komplexní proces vyžadující řadu dílčích kroků, které Vám zajistí nejen kvalitní vyčištění, ale i správnou funkci filtru.

To, že si někdo pořídí stroj na čištění DPF ještě neznamená, že filtr skutečně umí vyčistit. Jak to tedy má správně vypadat?

1. KOMPLEXNOST SLUŽEB

Chcete-li kvalitu a 100% výsledek, požadujte kompletní služby od A do Z. Například u nás vypadá čištění DPF takto:

  • Demontáž filtru
  • Diagnostika a určení příčiny zanesení filtru
  • Zhodnocení stavu filtru
  • Čištění
  • Protokol o stavu filtru před a po vyčištění
  • Zpětná montáž
  • Základní nastavení a diagnostika živých hodnot
  • Kontrola teplotních čidel a senzorů

2. DIAGNOSTIKA DPF

S komplexností služeb souvisí i diagnostika. Vyčištěné DPF se musí řádně nastavit pomocí diagnostiky a musí se zadat nové údaje do řídící jednotky. Naše diagnostiky pokrývají nejen osobní auta, ale i dodávky, užitkové vozy, pick-upy, nákladní vozy, bagry, stacionární motory a stavební i pracovní stroje jako jsou zametače ulic, vysokozdvižné vozíky nebo manipulátory.

3. KOMBINACE METOD ČIŠTĚNÍ DPF

Metod na čištění DPF existuje celá řada a jednotlivé servisy se rádi předhánějí v tom, čí metoda je lepší. Pravda je taková, že ten, kdo používá pouze jednu metodu, nikdy při čištění filtru nedosáhne té nejvyšší kvality. My kombinujeme chemickou, termickou a pneumatickou metodu, díky čemuž dosahujeme maximálních výsledků a Vaše DPF vyčistíme do stavu s parametrem protitlaku jako „nový originál“.

DPF po vyčištění

4. KVALITNÍ SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

Řada servisů používá nekvalitní polské nebo čínské materiály. Tyto nekvalitní spony nedrží tvar, vytahují se, a těsnění bývá častokrát slabší než originál. To u nás nečekejte, my si zakládáme na kvalitě! Při čištění a opravě DPF používáme pouze kvalitní spotřební materiál jako těsnění a výfukové spony.

5. ŽÁDNÉ SKLADOVÉ FILTRY

V některých servisech se Vám může stát, že do Vašeho auta dostanete zpět jiný, skladový filtr, díky čemuž máte čistý filtr během bleskově krátké doby.  Je tu ale problém!

Tyto použité filtry jsou sice vyčištěné a obsahují parametr protitlaku jako „nový originál“, problém tkví ale v tom, že již nevíte, jak je daný filtr starý a jaká je ve skutečnosti jeho kvalita. Snadno tak může dojít k tomu, že přijedete s poměrně novým filtrem teprve na první čištění, ale do auta se Vám vrátí filtr podstatně starší, který už může být čištěný třeba potřetí.

U nás Vám garantujeme, že do Vašeho vozu vrátíme zpět pouze Váš filtr. Navíc díky naší kapacitě Vám dokážeme filtry taktéž bleskově vyčistit, a to do 24 hod, tudíž žádné skladové filtry u nás nejsou potřeba!

6. EKOLOGICKÉ ČIŠTĚNÍ DPF

Při čištění DPF je třeba se chovat ekologicky. My šetříme naši planetu, a tak veškeré kaly z našich zařízení a použité filtrační vložky likviduje certifikovaná firma pro nakládání s nebezpečnými odpady. Jsme 100% šetrní nejen k Vašim filtrům, ale i k životnímu prostředí.

Stroj na čištění DPF

7. KDYŽ JE POTŘEBA VYMĚNIT

Může se stát, že je Váš filtr natolik poškozen, že již nemá smysl jej čistit, a je třeba ho vyměnit.

Známe i případy, kdy si servisy naúčtovaly čištění již nenávratně poškozeného filtru, a zákazník tak zaplatil jak vyčištění, tak následnou velmi brzkou výměnu.

Takhle se my nechováme! Je-li DPF rozbité natolik, že již nemá cenu ho čistit, informujeme zákazníka, k čištění nepřistupujeme a navrhneme výměnu.

Navíc dokážeme ušetřit Vaše peníze! Je-li nutná výměna, jsme schopni Vám ve velmi krátké době sehnat originální bazarový díl té nejvyšší kvality.

8. ČASOVÁ FLEXIBILITA PŘI ČIŠTĚNÍ DPF

Dlouhé objednací doby obzvlášť v případě DPF mohou představovat velký problém. Rychlost čištění a krátké objednací doby tak hrají velmi důležitou roli. U nás máte vyčištěno do 24 hod! Zákazníkům vycházíme ale ještě více vstříc – pokud k nám nezvládáte dorazit v pracovní době, lze se domluvit na termínu i mimo pracovní dobu nebo o víkendu.

Na čištění DPF u nás nemusíte čekat!

Více o čištění DPF a cenách v našem autoservisu se dočtete ZDE.

Made by: ELIS web 2024